عروس هلندی مرغ عشق

مشاوره و خرید و فروش عروس هلندی مرغ عشق 09391818840

خورده شدن جوجه در مرغ عشق
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢  کلمات کلیدی: کشتن جوجه مرغ عشق ، مرغ عشق ، کشتن جوجه مرغ عشق توسط والدین ، جوجه کشی مرغ عشق

دوستان سلام.متاسفانه خیلی از عزیزانی که از مرغ عشق(باجریگار) نگهداری میکنن تکثیر این پرنده رو بی اهمیت یا ساده تلقی میکنن و در تغذیه ی این پرنده ی زیبا کم کاری میکنن که قبلا هم در مورد تغذیه ی مرغ عشق توضیحاتی در حد توانم دادم.از طرفی از اونجا که زاد و ولد این پرنده ها بسیار هیجان آور هست بعد از تخم گذاری یا جوجه شدن تخم ها مدام به لانه سرک میکشن و جوجه هارو تماشا میکنن یا اقدام به دست زدن به جوجه ها میکنن.در خیلی از موارد کمبود در تغذیه یا سرک کشیدن به لونه با مشکل چندانی همراه نیست و نهایتا یک سری از جوجه ها به دلیل تغذیه نشدن توسط والدین تلف میشن.اما در بعضی موارد متاسفانه جوجه ها ناپدید میشن توی لونه!!!

بله دوستان جوجه ها توسط والدین خورده میشن و یا تکه تکه میشن که بیشتر هم این کار توسط مرغ عشق مادر انجام میشه.علت این کار هم از دو حالت همونطور که بالا هم گفتم خارج نیست.

1- استرس و عصبی شدن شدید جفت بخصوص ماده که بیشتر از نارضایتی از شرایط لونه یا تغذیه ی جوجه ها باعث میشه که معمولا هم از سرک کشیدن وقت و بی وقت به لونه ی جفت که جوجه ها داخلش قرار دارن برمیگرده یا محل قفس مناسب نیست و در محل رفت و آمد هست و استرس به جفت وارد میکنه و یا جیره ی غذایی مناسبی در اختیار جفت برای تغذیه ی جوجه ها در اختیار جفت قرار نمیگیره.

پس برای پیشگیری از این مورد هم قفس رو جایی دنج و کم رفت و آمد قرار بدید که دمای هوا نوسان نداشته باشه و هم کمتر به لونه سرک بکشید و از طرفی به ظرف غذا دقت کنید که هم تنوع بالایی داشته باشه که قبلا مفصل توضیح دادم در مورد و هم خالی نباشه.

2- قبلا هم عرض کرده بودم که قبل از تخم گذای باید از سفیده تخم مرغ،سنگ کف دریا و در صورت توان قطره ی مینرال و سبزیجات و بخصوص جوانه ها استفاده بشه.

کمبود پروتئین در جفت باعث میشه برای تامین این کمبود در بدنشون به دردسترس ترین معدن غذایی که در اختیارشون هست متوسل بشن و اقدام به خوردن جوجه های خودشون بکنن.متاسفانه اولین بار که این اتفاق بیفته و برای جفت طبیعی تلقی بشه دیگه هرگز نمیشه این عادت رو از سرشون انداخت و با کوچکترین تغییراتی مجددا دست به این عمل خواهند زد.

پس دوستان سعی کنید در عین حال که از این پرنده های زیبا نگهداری میکنید وقت و انرژی کافی برای نگهداریشون بگذارید تا خدایی نکرده با صحنه های دلخراشی مثل اونچه که بالا گفته شد روبه رو نشید.موفق باشید