عروس هلندی مرغ عشق

مشاوره و خرید و فروش عروس هلندی مرغ عشق 09391818840

بیماری عروس هلندی
ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٩  کلمات کلیدی: تخم برگشتن عروس هنلدی ، درمان تخم برگشتن

دوستان سلام.شاید بدترین بیماریی که میتونه یه پرنده ماده خوب و سرحال رو از پا در بیاره تخم برگشتن باشه.این بیماری معمولا بعد از تخم گذاری های پشت سر هم و بی برنامه یا ضعف شدید پرنده که این هم علتش میتونه همون تخم گذاری های پی در پی باشه در پرنده بوجود میاد که بهترین راه برای درمان فقط و فقط مراجعه به یه دامپزشکه و در غیر اینصورت ممکنه خیلی زود پرندتون از بین بره.از نشونه های این بیماری هم باید به این نکات توجه داشت:

-  پرنده بعد از دو یا سه روز از اولین تخم گذاری دیگه تخم نمیگذاره ولی همه ی شرایط تخم گذاری رو داره.

- مدفوعش خیلی کم شده ولی خوراکش خوبه.در این شرایط تخم جلوی خروج مدفوع رو میگیره و مدفوع در بدن پرنده جمع میشه و باعث عفونت میشه.

- پرنده کم تحرک میشه و همیشه به حالت پف کرده یه گوشه از قفس کز میکنه و چندان به تخم اول اهمیتی نمیده واسه روی تخم خوابیدن.

- پرنده بعضی مواقع وارد لونه میشه و به خودش فشار میاره برای تخم گذاشتن اما موفق نمیشه و در بعضی مواقع با دهن نیمه باز تنفس میکنه.

این شرایط تقریبا عمومی ترین شرایطی هستن که تخم برگشتن در پرنده رو نشون میدن و باید سریع به یه دامپزشک مجرب مراجعه بشه تا عفونت پرنده رو از پا در نیاره هرچند که باید توجه داشت بهترین راه برای پیش گیری از این بیماری بهتره بعد از هرمرحله تخم گذاری حداقل یک ماه الی چهل روز بهش استراحت بدین تا هم بدنش ضعیف نشه و هم از تخم برگشتن جلوگیری کنین.