ناخن عروس هلندی

دوستان سلام.خیلی از عزیزان در مورد ناخن های عروس هلندی هاشون نگرانی هایی در مورد رنگشون دارن.بخصوص در مورد پرنده هایی که به رنگ ابلق باشن.عزیزان همه ی رنگ های عروس هلندی ناخن های سیاهی ندارن.بعضی از عروس ها بخصوص لوتینو ها ناخن های صورتی که به سمت سفیدی میرن دارن و در رنگ ابلق هم هستن پرنده هایی که هم ناخن سیاه دارن و هم ناخن سفید.این به هیچ وجه بیماری نیست و از طرفی هم درمانی نداره چون یک اتفاق ژنتیکی هست و هیچ مشکلی نیست.متاسفانه عده ای با عنوان کردن بیماری برای این مورد،قطره های موجودتوی کلینیک یا مغازشون رو باعنوان اینکه این پرنده ناخن هاش ضعیفه و نیاز به تقویت داره تا باقی ناخن هاش به این صورت نشه به دوستانی که تازه کار هستن میفروشن.اینم باید عرض کنم که پرنده با بالا رفتن سنش ناخن هاش ضخیم تر و تیره تر میشه و بخصوص ناخن های صورتی به سفید تبدیل مشن تقریبا.برای اینکه ناخن های پرندتون سالم بمونه و بخصوص رشد نامناسب نداشته و کج نشه فقط از چوب نشیمن مناسب عروس هلندی استفاده کنید و مطمئن باشید به هیچ قطره یا دارویی نیاز نیست.موفق باشید

/ 14 نظر / 365 بازدید
نمایش نظرات قبلی
shahriar

خیلی ممنون از پاسختون

مریم

سلام مرسی از راهنمایتون.درست من یکم عجله کردم چون 10 دقیقه بعدش خوب شد و شروع کرد دوباره به جیغ جیغ کردن و خوردن. خیلی ممنون از اینکه به سوالها جواب میدید.

نیک عزم

ولی اینجور که خودتون گفتین ماده ده ماهه و نره هفت ماهشه. فک میکنم تو این سن بالغ شده باشن دیگه. شاهدونه یه کم دادم بهشون و چند روز بعدش ده تا دونه کافیشه دادم

نیک عزم

من که اشتباه نمیکنم و حداقل چهارماهو بیست روزه که پیش منن ولی جدا از عدد ماهش وقتی نوک به نوک میشن و به قول معروف مستی میکنن خوب بالغ شدن جوجه که مستی نمیکنه. درسته؟

نیک عزم

الان لونشونو بردارم؟ البته داخلش نمیرن

نیلوفر

سلام جوجه عروس من 33 روزشه ناخن هاش و کی باید کوتاه کنم؟ الان میتونم کوتاه کنم؟ چه نوع چوبی برای نشیمن عروس مناسبه؟

سحر

درود , جوانه حبوبات همراه با سرلاک به جوجه بدیم براش خوبه؟ جوانه حبوبات تمام خاصیت های خود حبوبات و دارن؟ بیشتر یا کم تر؟ برای جوجه خوبه؟

سحر

ممنون از راهنماییتون آقای اسکندری , من جوانه گندم ماش لوبیا عدس تو سرلاک مخلوط کردم اما میزانش و نمیدونم از هر کدون 5تا ریختم بیشتر بریزم مشکلی نداره؟

سعيدی

سلام ، خسته نباشید. عروس های من تازگی زیاد تو لونه میرن . هر بار کف لونشون خاک اره می ریزم همشو می ریزن بیرون.دفعه ی قبل که تخم گذاشتن این کار رو نمیکردن.آیا من باید خاک اره رو با چسب چوب بچسبونم یا این که اصلا کاریشون نداشته باشم؟ خیلی ممنون که به سوالات کاربران پاسخ میدید.

نیلوفر

من با سرلاک مخلوط کردم جوانه هارو , مشکلی پیش میاد؟ :( حدود 20 تا جوانه.. برای 6 وعده با سرلاک مخلوط کردم