تحریک جفت برای تخم گذاری

دوستان سلام.متاسفانه هرچقدر اطلاع رسانی در اینترنت نسبت به اصول نگهداری و تغذیه ی طوطی ها بیشتر میشه،در مقابل عده ای بیشتر ذوق خودنمایی و یا به نوعی میشه گفت کمبود های روانیشون رو به نمایش میگذارن تا به خیال خودشون،به دیگران اطلاعات و مطالعات بالاشون رو اثبات کنن و بسیار جالب هم هست که وقتی دنبال قضیه رو میگیری و خواهان یک منبع برای حرفاشون هستی،سریع میگن توی یک فروم خارجی خوندم که اسمش الان یادم نیست!

بعضی حرف ها انقدر مسخره و سطح پایینه که حتی ارزش جواب دادن هم ندارن اما واقعا دارن مثل خوره میفتن به جون پرنده های مردم و از اونجا که خیلی ها هم طالب این هستن که هرحرف جدیدی رو سریعا تست کنن خیلی راحت بدون هیچ مطالعه ای طوطیی که به نوعی اسیر هست توی قفس رو میکنن موش آزمایشگاهی.در ادامه به یک سری از مطالب با مزه و تاسف برانگیز اشاره میکنم که از طریق دوستان و یا خودم خوندم:

- برای تقویت دستگاه تناسلی طوطی هاتون میتونید از تستسترون استفاده کنید!من این کار رو کردم الان جفت عروس هام هر سری 12 تا جوجه میدن!!!

واقعا چرا انقدر سریع باور میکنید همچین دروغ بزرگی رو.حداقل یک عکس از 12 تا جوجه ی طرف زیر جفت ازش بخواید.یا با یک سرچ کوچیک توی نت میشه به سادگی به مضرات تستوسترون برای انسان پی برد چه برسه به اینکه به یک پرنده توی قفس بخواید همچین ظلمی رو بکنید.در کلام ساده با این کار پرنده رو نابود میکنه تستسترون.

-اگر میخواید ماده سریعتر به تخم گذاری بیفته و نر هم همه ی تخم هارو بارور کنه قبل از تخم گذاری به جفتشون ویتامین e تزریق کنید!!!

جدای از مسئله ی تزریق که بشدت به پرنده شوک وارد میکنه و حتی میتونه باعث مرگش بشه،خیلی واضحه که ویتامین ای شاید توی یک دوره باعث تحریک شدید جفت بشه ولی آیا واقعا جوجه گرفتن از جفت به هرقیمتی ارزش داره؟وجدان کجا رفته؟اصلا به صرفه هست جون یک جفت رو برای یک سری جوجه گرفتن به خطر انداخت؟اصلا بر فرض که باعث مست شدن جفت توی دوره ی ناآمادگی هم بشه،خطر برگشتن تخم توی بدن پرنده ی ماده یا سکته کردن پرنده ی نر بر اثر مستی زیاد رو میشه ریسکش رو پذیرفت؟

-اما مسئله ای که خیلی آزار دهنده شده و شاید از مصرف تستسترون و تزریق ویتامین ای هم بیشتر اذیت میکنه این هست که بعد از چهار الی پنج سال که این همه روی تشخیص جنسیت بحث شد باز یک عده که خودشون رو توی کار عروس هلندی اتفاقا استاد هم میدون تازه به تشخیص جنسیت از روی رنگ لپ دارن میپردازن و با قطعیت هم نظر میدن.

باور کنید دوستان رنگ لپ اصلا ملاک نیست در تشخیص جنسیت نر و ماده و فقط و فقط در مرحله ی اول خوندن نرها،راه راه بودن زیر دم ماده ها،جمجمه ی گردتر و بزرگتر در نرها و جثه ی کشیده تر در بعضی از رنگ ها هست که میشه تا حدودی بهشون استناد کرد.

امیدوارم این صحبت های دوستانه رو از یک برادر کوچک بشنوید و به هرقیمتی جون پرنده هاتون رو بخطر نندازید.هرکاری اصولی داره که باید بهش پایبند بود تا به هدف رسید.با تغذیه ی درست،صبر و حوصله و خرید یک جفت خوب قطعا میشه طعم جوجه کشی رو چشید.

موفق باشید

/ 5 نظر / 284 بازدید
ایمان فغانی

سلام و ارادت مهندس جان استاد شدن زحمت داره هزینه ها داره. بعضی ها برای استاد شدن بی زحمت برای خودشون چیزایی در میارن که به نظر استاد بیان. کاریشم نمیشه کرد.

رضا معدن زاده

بله حق با شماست منم قصدم اطلاع رسانی بود و نمیخواستم که پرنده اذیت بشه. من هر حیوونی رو که نگه میدارم قبل از خریدش به خودم میگم : یا حیوون و نمیگیرم یا اگه میگیرم باید بهش برسم تا شرمندش نشم. از شما هم ممنون که این حرفها رو زدی. در کل اگه اختلافی پیش اومده ببخشید.

حمید

سلام.عشق بازی هزینه داره.شماهم باید هزینش رو بپردازی.هر حرفی رو به دل نگیر و توی راهی که میری ثابت قدم باش.مطمئن باش موفق هستی که یه عده حسادت میکنن وگرنه به آدم ناموفق کسی کاری نداره.این همه به همه گفتی موفق باشید حالا یه بارم من بهت میگم موفق باشی

علیرضا

سلام سپاس از مطالب زیباتان الحق بایستی به حیوانات نیز چون یک انسان توجه کرد

اشکان

سلام داداش واقعا از حرفات تحت تاثیر قرار گرفتم. واقعا راست میگی. از نظر من اینجور ادم های بی وجدان به بچه های خودشونم رحم نمیکنن. ممکنه یه سوال بپرسم. من یه عروس دستی ماده دارم. یک سالشه. دستی زوری نیست. سرلاکی بزرگش کردم. الان واسش یه نر گرفتم نمیدونم چیکار کنم جفت بخورن. اگر ممکنه کمکم کن. ممنون