معرفی کاسکو طوطی خاکستری

به نام خدا

طوطی خاکستری افریقایی

طوطی خاکستری افریقایی یکی از فوق العاده ترین و با هوش ترین پرندگان است . این پرندگاه نیازمند به رسید گی زیاد هستند و مصاحبان خوب با طول عمر زیاد می باشند.

هر کس این نوع پرنده را داشته یا داره به شما می گوید که واقعا این پرنده را نمی توان یک حیوان خانگی تصور کرد به دلیل ویژگی خاص که در وجود او می باشد ، حقیقتا زندگی با یکی از این پرندگان یک تجربه خاص و فراموش نشدنی میباشد.

 

به طورکلی 2 نوع طوطی خاکستری افریقایی وجود دارد:          

1-            کنگو خاکستری افریقایی

2-            تیمنه خاکستری افریقایی (timneh(timneh

 

این گونه های طوطی افریقایی بومی سرزمینهای پست غربی  و مرکزی افریقا از شمال آنگولا تا گینه می باشد.

کنگو افریقایی و تیمنه افریقایی  در واقع در مناطق مختلف افریقا وجود دارند .

این پرندگان دوست داشتنی و بازیگوش هستندو در سطح بالای هوشی قرار دارند از دو سالگی دارای خلق و خو میشوندو هوش بسیار زیادو البته تا سن 5 سالگی هوشمند می باشندو شادی و خنده را به زندگی کسانی که این مطلب را می دانند می اورند و لذت می برند.

به علت توانایی باورنکردنی در صحبت کردن این پرندگان به عنوان " انییشتن " در دنیای پرندگان شناخته شده اند .

شرکت دادن یکی از این طوطیها در زندگیتان همچون یک سفر رویایی و شکفت انگیز می باشد با دانستن اینکه چگونه انها را سالم و شاد نگه داریم .

 

کنگو خاکستری افریقایی

/ 1 نظر / 156 بازدید
نسیم

سلام لطفا به دادم برسید عروس هلندی نرم چندروز بود که پف می کرد وکسل بوود ومن هم فکرکردم به علت دمای پایین خونه است اوردم گذاشتم پیش بخاری وکمی خوب شد بعدا بازگذاشتم جای قبلی ولی بهداز دوسه روز بازهم کسل شد الان باز گذاشتم کنار بخاری ولی غذا نمی خوره لطفا راهنمایی کنیید