گرمازدگی پرنده

دوستان سلام.حتما دقت کردید که با گرم شدن هوا بعضی از پرنده ها یه مقدار کسل و بی حوصله شدن و جنب و جوش ماه های قبل روندارن.باید بهتون بگم عروس هلندی و مرغ عشق هردو از پرنده های مهاجر استرالیایی هستن و زیاد با هوای گرم و خشک ایران شاید رابطه خوبی نداشته باشن ذاتا اما بهرحال به این گرما عادت میکنن فقط برای اینکه زیاد اذیت نشن حتما دو روزی یک بار براشون یک ظرف آب بذارین تا خودشون رو بشورن و از گرمازدگیشون جلوگیری کنین.فقط نکته خیلی مهمی که باید بهش توجه داشته باشین اینکه به هیچ وجه قفس پرنده هارو توی جریان باد کولر قرارندید چون خیلی سریع سرما میخورن و از نشونه هاشم این که عطسه میکنن و بی اشتها میشن که سریع باید به یک دامپزشک خوب مراجعه کنین.

/ 8 نظر / 34 بازدید
44444444444444

4444444444444

روز مردو مبارک یک سری به وبلاگ من بزن و نظرت در مورد روز مرد چیه http://mohammadporgholami.persianblog.ir/ سلام من عروس هلندیم 3 ساله شد سال دیگه براش زن می ستونم

احسان

سلام آقا من یه جفت عروس دارم 1 ماه پیش ماده تخم کرد و خیلی جالب بود که هر دوشون روی تخما میخوابیدن و فکر کنم نشونه خوبی بره جفت شدنشون باشه اما بعد بیست روز دیدم خبری نشد تخمارو برداشتم و نگاه کردم توش هیچی نبود و وقتی شکوندم دیدم حتی یه قطره خون هم تشکیل نشده بود حلا به نظرتون چیکار باید بکنم و کلا نظرتون چیه؟

احسان

ممنون از راهنمایی تون چشم حتما فلصله میدم بین تخم کردنشون من لونه رو برداشتم اما بازم ماده 2 تا تخم کرد کف قفس فکر کنم از مستیش باشه ولی نر آماده نیست و باید ویتامین آد3ای بهش بدم راستی من تو لونه ÷وشال تمیز ریخته بودم اما همه رو ریختن بیرون اگه اشکال نداره میخوام یه عکس از عروسام و لونه رو براتون بفرستم که ببینید چطوریه؟ به کدوم ایمیلتون بفرستم؟

abbas

سلام.عروس خوب گيرم نيومد. به نظر شما ميشه مرغ عشق نر يك ماه رو بصورت تك نگهداري كرد؟از تنهاي نميميره؟؟/

sajjad

با سلام من الان مدت زیادیه که عروسامو حمام نکردم . نره که اصلا حموم نمی کنه و اگر آب بپاشم می ترسه و هیج جوری درست نمیشه و ماده رو قبلا با اسپری می شستم ولی الان همون کارم نمیزاره که بکنم و شستنش خیلی سخت شده . ممکنه عروس برای همیشه از اب بدش بیاد و حمام نکنه ؟ برای شستشنون چکار کنم ؟ با تشکر

جواد

سلام.به نظر شما قیمت یه جفت عروس در حال حاظر چقدره؟

جواد

آقا چرا اینقدر دیر جواب میدین؟